Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
207 results for "HLA DR/DP Antibodies" in Products
HLA DR/DP Antibodies
R&D Systems offers high quality HLA DR/DP antibodies from Novus Biologicals brand. Our HLA DR/DP antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, Immunoprecipitation, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Porcine. Our catalog includes anti-HLA DR/DP monoclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-HLA DR/DP antibodies best suited ...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SC06-78 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL10961 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL10962 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL10961 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL10962 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-40 |
| Applications: | IHC, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...