Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
104 results for "MAD2L1" in Products
MAD2L1 Products
The spindle checkpoint ensures the fidelity of chromosome segregation in mitosis and meiosis. In response to defects in the mitotic apparatus, it blocks the activity of the anaphase-promoting complex, a large ubiquitin ligase required for chromosome segregation. Recent studies indicate that the spindle checkpoint monitors both the attachment of chromosomes to the mitotic spindle and the tension across the sister chromatid generated by microtubules. Upon checkpoint activation, checkpoint protein ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4D2 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4D2 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1761 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #5W5U1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | PAGE |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #24GB5530 |
| Applications: | WB, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...