Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
67 results for "NGL-3/LRRC4B" in Products
NGL-3/LRRC4B Products
Netrins have been identified as midline-derived chemoattractants that guide axons to the midline during development. Netrins are antagonized by Slit and Robo proteins which compete for DCC (deleted in colorectal cancer) receptor binding. Netrins also have axon repulsion effects when interacting with the UNC5 (uncoordinated-5) receptor family, either alone or with DCC receptors. Netrins are a laminin-related family of matrix-binding secreted proteins containing an N-terminal laminin ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 0.133 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.312 - 20 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 0.133 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.312 - 20 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #702008 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #702021 |
| Applications: | IHC |
Loading...