Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
448 results for "B7-H4" in 产品
B7-H4 Products
B7-H4, also known as B7x and B7S1, is an immune costimulatory protein that is expressed on the surface of activated lymphocytes, macrophages, monocytes, dendritic cells, epithelial cells, and bone marrow-derived mesenchymal stem cells. Its binding to activated T cells dampens T cell responses and induces cell cycle arrest in the T cell. Reverse signaling can induce either cell cycle arrest or apoptosis in the B7-H4 expressing cell. B7-H4 is upregulated in several carcinomas in correlation with tumor progression and metastasis. A soluble form of B7-H4 functions as a decoy molecule and is elevated in the serum of ovarian cancer, renal cell carcinoma, and rheumatoid arthritis patients.
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | NP_078902 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | Q7Z7D3 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2582H |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Simple Western, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2319B |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2318A |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q7TSP5 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #297219 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #973816 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #973816R |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q501W4 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | NP_078902 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | AAP37284 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #935317 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #973808 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #973815 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Assay Range: | 78.1-5000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | Q7Z7D3 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...