1312 results for "CD20 Antibodies" in 产品
CD20 Antibodies
R&D Systems offers high quality CD20 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our CD20 antibodies have been validated in multiple research applications, including Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Baboon, Bovine, and more. Our catalog includes anti-CD20 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-CD20 antibodies best suited ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rIGEL/773 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, MA, CyTOF-ready |
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI4B4 |
| Applications: | IHC, WB |
Clone MEM-97 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human, Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-97 |
| Applications: | Flow, IP, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #IGEL/773 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, Func |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rIGEL/773 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, MA |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2709D |
| Applications: | mIF, IHC, WB, Flow, Simple Western |
| Reactivity: | Human, Mouse, Equine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #IGEL/773 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, Func, + 1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #L26 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Clone 2H7 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human, Primate |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #2H7 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #L26 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL10613 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI4B4 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #SPM618 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #IGEL/773 |
| Applications: | IHC, Func |
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu11A |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL10613 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Baboon, Bovine (Negative), Canine (Negative), Monkey, +2 More |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #SPM494 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Baboon, Bovine (Negative), Canine (Negative), Monkey, +2 More |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa/IgG2a Kappa Monoclonal Clone #L26 + IGEL/773 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu10F2 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1027943 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #SPM618 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #AISB12 |
| Applications: | WB, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu202 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
CD20 Antibody - Humanized, (Research Grade rituximab Biosimilar) - Low Endotoxin, Azide and BSA Free
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Cynomolgus Monkey, Rhesus Macaque |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #10F381 (rituximab) |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Human CD20 (Research Grade Rituximab Biosimilar) Alexa Fluor® 488‑conjugated Antibody
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #SPM618 |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #IGEL/1497R |
| Applications: | IHC, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #IGEL/1497R |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #MS4A1/3410 |
| Applications: | IHC, ELISA, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #MS4A1/3410 |
| Applications: | IHC, ELISA, MA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #MS4A1/6993R |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #MS4A1/6993R |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow |
Human CD20 (Research Grade Rituximab Biosimilar) Alexa Fluor® 647‑conjugated Antibody
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rMS4A1/8044 |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #MS4A1/8072R |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rMS4A1/8044 |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #MS4A1/8072R |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #PD00-02 |
| Applications: | mIF, IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow |
Human CD20 (Research Grade Rituximab Biosimilar) Alexa Fluor® 700‑conjugated Antibody
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
Human CD20 (Research Grade Rituximab Biosimilar) Alexa Fluor® 405‑conjugated Antibody
Recombinant Monoclonal Antibody For Research Use Only
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |