Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
398 results for "CRACC/SLAMF7" in 产品
CRACC/SLAMF7 Products
CRACC, also known as CSI (CD2 subset I), is a type I transmembrane protein belonging to the CD2 subset of the Ig superfamily. CRACC is expressed on most NK cells and subsets of CD8+ cells, CD4+ cells and B cells. CRACC may play a role in the activation and effector function of T cells and NK cells.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1F1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow |
(7)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI1F1 |
| Applications: | IHC, WB, Flow |
(6)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
(6)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #235614 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #520914 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #520911 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | Q9NQ25 |
| Applications: | Bioactivity |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #235622 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Loading...