Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
264 results for "GPRC5D" in 产品
GPRC5D Products
G-protein coupled receptor family C group 5 member D (GPRC5D) is a retinoic acid-inducible 40 kDa protein with seven transmembrane segments and a short N-terminal extracellular region. It is expressed in keratinizing epithelial cells, the pancreas, kidney, small intestine, spleen, and testis. Alternate splicing generates two additional isoforms with substitutions or truncations in the cytoplasmic tail.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Monkey, Primate |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
(4)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
(4)
Loading...
| Reactivity: | Human |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
GPRC5D Antibody - Humanized, (Research Grade talquetamab Biosimilar) - Low Endotoxin, Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP3-28164
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #6D9 |
| Applications: | WB, ELISA |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA, PAGE |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #10 |
| Applications: | ELISA |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #12 |
| Applications: | ELISA, Flow |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #19 |
| Applications: | Flow |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #06 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #08 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 (S228P) Monoclonal Clone #3D4 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #571932 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...