Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
207 results for "HLA DR/DP" in 产品
HLA DR/DP Products
Human MHC class II antigens are transmembrane glycoproteins composed of an alpha (36 kDa) and a beta chain (27kDa) and are expressed primarily on antigen presenting cells. Human MHC class II genes are located in the HLA-D region that encodes at least 6 alpha and 10 beta chain genes. Three loci, DR, DQ and DP, encode the major products of the human class II region. The human MHC class II molecules bind intracellularly processed peptides and present them to T-helper cells and therefore have a critical role in the initiation of the immune response. It has been shown that some autoimmune diseases are associated with certain class II alleles.
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SC06-78 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL10961 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL10962 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL10961 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL10962 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-40 |
| Applications: | IHC, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #Bra-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HL-38 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-136 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...