Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
105 results for "Isopeptidase T/USP5" in 产品
Isopeptidase T/USP5 Products
Isopeptidase T/Ubiquitin Specific Peptidase 5 (USP5) is a widely expressed deubiquitinating enzyme belonging to the peptidase C19 family. It is the only known member that requires zinc binding to be active. It has a predicted molecular weight of 95.8 kDa. Human Isopeptidase T/USP5 is 858 amino acids (aa) in length and shares 98% aa sequence identity with the mouse and rat orthologs. Isopeptidase T/USP5 is largely responsible for the disassembly of unanchored poly-Ubiquitin chains. It binds ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, IP, WB (-) |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #24GB2480 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Mycoplasma |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #2C8 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #6G1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #4G4 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2E3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, IP, WB (-) |
Loading...