Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
162 results for "Kallikrein 11" in 产品
Kallikrein 11 Products
The human tissue kallikrein (KLK) gene family contains 15 members that play important roles in cancer. Notably, kallikrein-1, also known as tissue kallikrein, cleaves kininogen to release the vasoactive kinin peptide, bradykinin or lysyl-bradykinin. Kallikrein-3, called prostate specific antigen (PSA), is an established tumor marker that aids in the diagnosis, staging, and follow up of prostate cancer. Kallikrein-4 is specifically expressed in the prostate and over-expressed in prostate cancer. ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q0WXX5 |
| Applications: | Enzyme Activity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #371604 |
| Applications: | B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Contains 4 membranes - each spotted in duplicate with 35 different protease antibodies
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #121 |
| Applications: | WB, ELISA, IP |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #371604 |
| Applications: | B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #371604 |
| Applications: | B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #371604 |
| Applications: | B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #371604 |
| Applications: | B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #371604 |
| Applications: | B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #371604 |
| Applications: | B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #371604 |
| Applications: | B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #371604 |
| Applications: | B/N |
Conjugate
Catalog #
Loading...