Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
504 results for "L-Selectin/CD62L" in 产品
L-Selectin/CD62L Products
The Selectin family is comprised of three members, E-Selectin, L-Selectin, and P-Selectin. E-Selectin [endothelial leukocyte adhesion molecule-1 (ELAM-1), CD62E] is transiently expressed on vascular endothelial cells in response to IL-1 beta and TNF-alpha. The human and rat proteins share approximately 67% amino acid sequence identity. The mouse and rat proteins share approximately 78% amino acid sequence identity. L-Selectin (Leukocyte Selectin, LAM-1, LECAM-1, LECCAM-1, TQ1, Leu-8, MEL-14 ...
Human Luminex® Discovery Assay Best Seller
Catalog #:
LXSAHM
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Rat |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P14151 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #4G8 |
| Applications: | ELISA(Cap), Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Assay Range: | 78.1-5000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q3UV83 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Assay Range: | 125-8000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #95226 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | CHO |
| Accession #: | EAW90856.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Cynomolgus Monkey, Rhesus Macaque |
| Source: | CHO |
| Accession #: | XP_005539996.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #8C8B7 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #196021 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap) |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #95205 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | CHO |
| Accession #: | AAH20758.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1009120 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #FMC46 |
| Applications: | IHC, Flow, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #DREG56 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Chicken IgY Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #95218 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P18337 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #Mel-14 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, Func |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P30836 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...