Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
44 results for "LPAR5/LPA5/GPR92" in 产品
LPAR5/LPA5/GPR92 Products
LPAR5/LPA5/GPR92 is a member of the rhodopsin class of G protein-coupled receptors (GPCRs). This protein transmits extracellular signals from lysophosphatidic acid to cells through heterotrimeric G proteins and mediates numerous cellular processes. GPR92 is abundantly expressed by human mast cells and important for lysophosphatidic acid induced MIP-1 beta release. GPR92 expression in chronic lymphocytic leukemia leads to cell survival mediated though vascular endothelial growth factor (VEGF) expression.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
LPA5 receptor antagonist
| Chemical Name: | 5-(3-Chloro-4-cyclohexylphenyl)-1-(3-methoxyphenyl)-1H-pyrazole-3-carboxylic acid |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
Selective, brain penetrant LPA5 antagonist
| Chemical Name: | 6,7-Dimethoxy-2-(5-methyl-1,2-benzisoxazol-3-yl)-4-(1-piperidinylcarbonyl)-1(2H)-isoquinolinone |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #459812 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...