Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
139 results for "Placental Lactogen/CSH1" in 产品
Placental Lactogen/CSH1 Products
Human Placental Lactogen (abbreviated PL or hPL), also called chorionic somatomammotropin hormone 1 (abbreviated CSH1), is a member of the prolactin/growth hormone (PRL/GH) family. PL is mainly expressed by cells in the syncytiotrophoblast layer of the placenta, which produce increasing amounts of PL as pregnancy proceeds. The major portion enters the maternal circulation, while a smaller amount circulates in the fetus. Reduced stimulation of PL by angiotensin 2 correlates with intrauterine growth restriction.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G4 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #658230 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | CHO |
| Accession #: | P01243 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #658234 |
| Applications: | B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C2 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #658230 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #658230 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #658230 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #658230 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #658230 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #658230 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #658230 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #658230 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G4 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C1 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1403 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ELISA |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1402 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #658234 |
| Applications: | B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #658234 |
| Applications: | B/N |
Loading...