Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
50 results for "Proteasome 19S S3" in 产品
Proteasome 19S S3 Products
The 26S proteasome is a multicatalytic proteinase complex with a highly ordered structure composed of 2 complexes, a 20S core and a 19S regulator. The 20S core is composed of 4 rings of 28 non-identical subunits; 2 rings are composed of 7 alpha subunits and 2 rings are composed of 7 beta subunits. The 19S regulator is composed of a base, which contains 6 ATPase subunits and 2 non-ATPase subunits, and a lid, which contains up to 10 non-ATPase subunits. Proteasomes are distributed throughout ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
(5)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow |
(5)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
(3)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2A2 |
| Applications: | WB, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...