Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
311 results for "PTP1B Antibodies" in 产品
PTP1B Antibodies
R&D Systems offers high quality PTP1B antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our PTP1B antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, and more. Our catalog includes anti-PTP1B monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-PTP1B antibodies best suited for your ...
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat, Canine, Monkey, Primate |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1D10 |
| Applications: | KO, IHC, WB, Flow, ICC/IF, + 1 More |
(8)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat, Canine, Monkey, Primate |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1D10 |
| Applications: | KO, IHC, WB, Flow, ICC/IF |
(8)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #4F8F11 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
(7)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Mycoplasma |
(6)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IP, WB (-) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, WB |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
(2)
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #226 |
| Applications: | WB, ELISA, IP |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #M234 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...