Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
333 results for "Tenascin C" in 产品
Tenascin C Products
Tenascin C, also known as J1, is a high molecular weight extracellular matrix glycoprotein that has a complex spatial and temporal pattern of expression during embryogenesis, wound healing and neoplastic processes.
Human Luminex® Discovery Assay Best Seller
Catalog #:
LXSAHM
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #578 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
(4)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Feline |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #4C8MS |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
(10)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | NP_002151 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Feline |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #4C8MS |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
(7)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
(4)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #391819 |
| Applications: | ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #391838 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat (Negative) |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM319 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat (Negative) |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM319 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T2H5 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Contains 4 membranes-each spotted in duplicate with 84 different cancer-related antibodies
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #578 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #578 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #578 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #578 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #578 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #578 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #578 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #578 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat (Negative) |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #T2H5 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat (Negative) |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #T2H5 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...