Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
108 results for "TSG" in 产品
TSG Products
Twisted gastrulation (TSG) is a secreted, cysteine-rich protein that plays a role in dorsal/ventral patterning in Drosophila and Xenopus by regulating BMP signaling. TSG was originally identified in Drosophila melanogaster and shown to be required for the differentiation of the dorsal amnioserosa cells. Studies of expression and function of Twisted Gastrulation have been performed in Drosophila and Xenopus. Xenopus TSG is expressed in the ventral regions of the embryo during gastrulation, ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | CAC05586 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | CHO |
| Accession #: | NP_065699 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #2F3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #RM0140-7D19 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #120024 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #6E6 |
| Applications: | WB, ELISA |
(2)
Loading...