Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
118 results for "ZHX3" in 产品
ZHX3 Products
ZHX3 encodes a member of the zinc fingers and homeoboxes (ZHX) gene family. The encoded protein contains two C2H2-type zinc fingers and five homeodomains and forms a dimer with itself or with zinc fingers and homeoboxes family member 1. In the nucleus, the dimerized protein interacts with the A subunit of the ubiquitous transcription factor nuclear factor-Y and may function as a transcriptional repressor.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #1D9 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1D11 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1D11 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1D11 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1D11 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1D11 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1D11 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1D11 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1D11 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZHX3-1G3 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...