Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
41 results for "HOXD4" in Products
HOXD4 Products
HOXD4 belongs to the homeobox family of genes. The homeobox genes encode a highly conserved family of transcription factors that play an important role in morphogenesis in all multicellular organisms. Mammals possess four similar homeobox gene clusters, HOXA, HOXB, HOXC and HOXD, located on different chromosomes, consisting of 9 to 11 genes arranged in tandem. This gene is one of several homeobox HOXD genes located at 2q31-2q37 chromosome regions. Deletions that removed the entire HOXD gene ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA, PAGE |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #1H7 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI1E9 |
| Applications: | IHC |
Loading...