Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
124 results for "LHX9" in Products
LHX9 Products
The LHX9 gene encodes a protien of the LIM homeobox gene family of transcription factors. The encoded protien contains a homeodomain an two zinc binding LIM domains which are used in interactions between protiens. This protien is similar to a inactivated protien in a mouse that causes gonadal agenesis.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15043 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15043 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15033 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15033 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #4C7 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #1D8 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15043 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CL15024 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...