Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
81 results for "Mus81" in Products
Mus81 Products
Mus81 and EME1 constitute a heterodimeric endonuclease that has been implicated in mitotic and meiotic recombination in eukaryotes. Reduction or loss of a protein called Mus81 can led to the development of lymphomas and other tumours in mice. Mus81 is a protein long thought to be involved in repairing DNA that is damaged during normal metabolic processes.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #mta30 2g10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #mta30 2g10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #mta30 2g10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #mta30 2g10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #MTA30 2G10/3 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...