Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
103 results for "XPG" in Products
XPG Products
The XP (Xeroderma Pigmentosum) family is made up of seven genes, XPA-XPG, involved in nucleotide excision repair (ER). Mutations can result in XP, an autosomal recessive genetic disorder characterized by extreme sensitivity to ultraviolet light and a predisposition to skin cancer. XP variant (XPV) is a form of XP caused by mutation in the DNA polymerase eta (POLH) gene.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IP, WB (-) |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 0.042 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.156 - 10 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 0.042 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.156 - 10 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #8H7/XPG |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...