666 results for "CD27/TNFRSF7" in 产品
CD27/TNFRSF7 Products
Human CD27 is a lymphocyte-specific member of the TNF receptor superfamily. CD27 is expressed on a subset of human thymocytes and on the majority of mature T cells. CD27 expression is induced by antigen-receptor activation in B cells.
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N, Flow, Simple Western, + 1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #57703 |
| Applications: | WB, B/N, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #137910 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #LPFS2/1611 |
| Applications: | IHC, ELISA, Flow, ICC/IF, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #LPFS2/1611 |
| Applications: | IHC, ELISA, Flow, ICC/IF, MA, + 1 More |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P26842 |
| Applications: | Bioactivity |
| Reactivity: | Human |
| Assay Range: | 125-8000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #137915 |
| Applications: | ELISA(Cap), Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Monoclonal Clone #BLR083G |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15464 |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JB40-98 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CL15464 |
| Applications: | IHC, WB |
Simple Plex Human CD27/TNFRSF7 assay kit for use on Ella instrument. Contains cartridge, sample diluent SD13, and wash buffer.
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Simple Plex |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Cynomolgus Monkey, Rhesus Macaque |
| Source: | CHO |
| Accession #: | XP_005569963.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Clone O323 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #O323 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Assay Range: | 62.5-4000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Control for use with Human CD27/TNFRSF7 Simple Plex Cartridge Kit
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Ctrl, Simple Plex |
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #137915 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | P41272.1 |
| Applications: | Bioactivity |
| Reactivity: | Rat |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | NP_001019506 |
| Applications: | Bioactivity |
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool