Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
169 results for "CHD4" in 产品
CHD4 Products
CHD4/Mi2beta is a helicase component of the nucleosome remodeling and deacetylase (NuRD) complex that functions to remodel chromatin and repress transcription. Outside of the NuRD complex, CHD4/Mi2beta can function as an activator of transcription in association with p300 histone acetyltransferase. Alternate names for CHD4/Mi2beta include chromodomain-helicase-DNA-binding protein 4, CHD-4, ATP-dependent helicase CHD4, Mi-2 autoantigen 218 kDa protein, Mi2-beta, Mi-2b, and DKFZp686E06161.
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3F2/4 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3F2/4 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #4H4 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CHD4 3F2/4 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ELISA, Flow, + 4 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP, ChIP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP, ChIP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF, ChIP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #0M3R5 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #BLR066G |
| Applications: | WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB1310 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Mycoplasma |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1411 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Sensitivity: | 0.058 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.156 - 10 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Sensitivity: | 0.058 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.156 - 10 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Sf 9 (baculovirus) |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CHD4 3F2/4 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ELISA, Flow, + 4 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CHD4 3F2/4 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ELISA, Flow, + 4 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CHD4 3F2/4 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ELISA, Flow, + 4 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CHD4 3F2/4 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ELISA, Flow, + 4 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CHD4 3F2/4 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ELISA, Flow, + 4 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #CHD4 3F2/4 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ELISA, Flow, + 4 More |
Loading...