Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
47 results for "eIF4A2" in 产品
eIF4A2 Products
ATP-dependent RNA helicase which is a subunit of the eIF4F complex involved in cap recognition and isrequired for mRNA binding to ribosome. In the current model of translation initiation, eIF4A unwinds RNA secondarystructures in the 5'-UTR of mRNAs which is necessary to allow efficient binding of the small ribosomal subunit, andsubsequent scanning for the initiator codon
| Reactivity: | Human, Mouse, Canine, Chicken, Primate |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #PSH01-88 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #PSH01-89 |
| Applications: | WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 0.059 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.156 - 10 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 0.059 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.156 - 10 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-EIF4A2-2B5 |
| Applications: | ELISA, MA |
Loading...