Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
130 results for "Fc gamma RII/RIII (CD32/CD16)" in 产品
Fc gamma RII/RIII (CD32/CD16) Products
Fc gamma RII/CD32 and Fc gamma RIII/CD16 proteins are low/intermediate affinity receptors for polyvalent immune-complexed IgG. Fc gamma RII is expressed on cells of both myeloid and lymphoid lineages as well as on cells of non-hematopoietic origin. Fc gamma RIIA associates with FcR gamma and delivers an activating signal through its cytoplasmic ITAM motif. In contrast, Fc gamma RIIB delivers an inhibitory signal through its ITIM motif. Fc gamma RIIC represents an unequal cross-over event ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
(7)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
(4)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #190909 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Fc gamma RII/RIII (CD32/CD16) Antibody (2.4G2) - Chimeric - Azide and BSA Free
Catalog #:
NBP2-52644
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #2.4G2 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Kappa Monoclonal Clone #2.4G2 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, ICC/IF, IP |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #190909 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #190909 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #190909 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #190909 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #190909 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #190909 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #190909 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #J5511 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #93 |
| Applications: | IHC, B/N, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...