Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
290 results for "FSH beta" in 产品
FSH beta Products
Follicle-Stimulating Hormone beta (FSH beta) is a 21 kDa component of the glycoprotein hormone FSH. FSH beta is secreted by the pituitary in noncovalent association with an alpha chain that is also a component of luteinizing hormone, thryoid stimulating hormone, and chorionic gonadotropin. FSH promotes ovarian follicle maturation and spermatogenesis through interactions with the FSH Receptor (FSH R). Human FSH beta shares approximately 90% aa sequence identity with mouse and rat FSH beta.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #405326 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #961416 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #961417 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI2A6 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM107 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #FSHb/2033R |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #FSHb/2033R |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI2A6 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF |
(3)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM107 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
(3)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #FSHb/1062 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #FSHb/1062 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA, PAGE |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 0.47 mIU/mL |
| Assay Range: | 0.78 - 50 mIU/mL |
| Applications: | ELISA |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #961416 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #961416 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #961416 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #961416 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #961416 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #961416 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #961416 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #961416 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #961417 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #961417 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #961417 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Loading...