46 results for "Hck" in 产品
Hck Products
The 60-kilodalton protein encoded by HCK resembles the product of the proto-oncogene c-src and is therefore likely to be a peripheral membrane protein (1). Protein-tyrosine kinase Hck is primarily expressed in hematopoietic cells, particularly granulocytes. Protein-tyrosine kinases are implicated in the control of cell growth by virtue of their frequent appearance as products of retroviral oncogenes and as components of growth factor receptors (2). Tyrosine kinases of the Src family are ...
Contains 4 sets of 2 membranes - each spotted in duplicate with antibodies against 37 different kinases and 2 related total proteins
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Potent, selective Src family kinase inhibitor
| Chemical Name: | 3-(4-chlorophenyl) 1-(1,1-dimethylethyl)-1H-pyrazolo[3,4-d]pyrimidin-4-amine |
| Purity: | ≥98% |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1673 |
| Applications: | IHC, WB |
Potent, selective Src family kinase inhibitor
| Chemical Name: | 1-(1,1-Dimethylethyl)-1-(4-methylphenyl)-1H-pyrazolo[3,4-d]pyrimidin-4-amine |
| Purity: | ≥98% |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #2A6 |
| Applications: | WB, ELISA, Func |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3D12E10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S02-5C1 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #1D9-1A9 |
| Applications: | WB, ELISA, IP |
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA, PAGE |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IP |
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
| Reactivity: | Human |
| Applications: | AC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #394903 |
| Applications: | WB |