Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
46 results for "NEU2" in 产品
NEU2 Products
NEU2 belongs to a family of glycohydrolytic enzymes which remove sialic acid residues from glycoproteins and glycolipids. Expression studies in COS7 cells confirmed that this gene encodes a functional sialidase. Its cytosolic localization was demonstrated by cell fractionation experiments.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, IP |
Loading...
| Chemical Name: | 5-(Acetylamino)-4-[(aminoiminomethyl)amino]-2,6-anhydro-3,4,5-trideoxy-5-(Acetylamino)-4-[(aminoiminomethyl)amino]-2,6-anhydro-3,4,5-trideoxy-D-glycero-D-galactonon-2-enonic acid-glycero-D-galactonon-2-enonic acid |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3B9 |
| Applications: | WB, ELISA, Func |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA, PAGE |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Lambda Monoclonal Clone #2E5 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Sensitivity: | 0.059 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.156 - 10 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Sensitivity: | 0.059 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.156 - 10 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Lambda Monoclonal Clone #3G9 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4F4 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...