Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
304 results for "P-Cadherin Antibodies" in 产品
P-Cadherin Antibodies
R&D Systems offers high quality P-Cadherin antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our P-Cadherin antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Transgenic Mouse. Our catalog includes anti-P-Cadherin monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-P-Cadherin ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), B/N, Flow, + 3 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #104805 |
| Applications: | KO, WB, ELISA(Cap), Flow, ICC/IF, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1006132 |
| Applications: | mIF, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #106020 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #104805R |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2D5 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, Simple Western, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2D5 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MM0508-9V11 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #M596 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #12H6 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #12H6 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #PF-03732010 |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #104805 |
| Applications: | KO, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #106020 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Loading...