Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
288 results for "P-Cadherin Antibodies" in 产品
P-Cadherin Antibodies
R&D Systems offers high quality P-Cadherin antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our P-Cadherin antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Transgenic Mouse. Our catalog includes anti-P-Cadherin monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-P-Cadherin ...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), B/N, Flow, + 3 More |
(19)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #104805 |
| Applications: | KO, WB, ELISA(Cap), Flow, ICC/IF, + 2 More |
(7)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1006132 |
| Applications: | mIF, IHC, WB, COMET |
(7)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #106020 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #104805R |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
(6)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2D5 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(9)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, Simple Western, CyTOF-ready |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #104805 |
| Applications: | KO, Flow |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #106020 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2D5 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(3)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 3 More |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #106020 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #104805 |
| Applications: | KO, Flow |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det), Flow |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #104805 |
| Applications: | KO, Flow |
(2)
Conjugate
Catalog #
Loading...