Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
1159 results for "Spike RBD" in 产品
Spike RBD Products
The coronavirus Spike protein receptor binding domain (RBD) resides within the S1 subunit and is responsible for binding to host cell receptors and initiating viral infection. Past coronaviruses SARS and MERS along with the global pandemic caused by SARS-CoV-2 have sparked great interest and scientific discovery leading to new vaccines and drug development. At the heart of coronavirus biology lies the Spike protein and its receptor binding domain. The Spike RBD is a 26 kDa domain consisting of ...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1034522 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1035423 |
| Applications: | IHC, B/N |
Loading...
| Reactivity: | HCoV-229E |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1045017 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1034515 |
| Applications: | WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1035753 |
| Applications: | ELISA, B/N |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | T. ni (baculovirus) |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1042425 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | HCoV-NL63 |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1044936 |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | CHO |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1035740 |
| Applications: | ELISA, B/N |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1049621 |
| Applications: | B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1049417 |
| Applications: | B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | Sf 21 (baculovirus) |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | P59594.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | MERS-CoV |
| Source: | CHO |
| Accession #: | YP_007188579.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | CHO |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | SARS-CoV-2 |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | YP_009724390.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...