Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
52 results for "TR alpha/NR1A1 Antibodies" in 产品
TR alpha/NR1A1 Antibodies
R&D Systems offers high quality TR alpha/NR1A1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our TR alpha/NR1A1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and Chromatin Immunoprecipitation. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Rat. Our catalog includes anti-TR alpha/NR1A1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-TR ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H2804 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF, ChIP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1718 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1330 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #2103 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JE40-49 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR2000 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [CoraFluor™ 1]
Catalog #:
NBP2-79822CL1
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [Alexa Fluor™ Plus 488]
Catalog #:
NBP2-79822AFP488
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [Alexa Fluor™ Plus 555]
Catalog #:
NBP2-79822AFP555
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [Alexa Fluor™ Plus 594]
Catalog #:
NBP2-79822AFP594
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [Alexa Fluor™ Plus 647]
Catalog #:
NBP2-79822AFP647
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [Alexa Fluor™ Plus 680]
Catalog #:
NBP2-79822AFP680
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [Allophycocyanin]
Catalog #:
NBP2-79822APC
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [Janelia Fluor® 525]
Catalog #:
NBP2-79822JF525
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [Janelia Fluor® 669]
Catalog #:
NBP2-79822JF669
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [mFluor Violet 450 SE]
Catalog #:
NBP2-79822MFV450
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [mFluor Violet 500 SE]
Catalog #:
NBP2-79822MFV500
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [mFluor Violet 610 SE]
Catalog #:
NBP2-79822MFV610
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
TR alpha/NR1A1/Thyroid Hormone Receptor alpha Antibody (H43) [Alexa Fluor® 350]
Catalog #:
NBP2-79822AF350
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H43 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...