Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
741 results for "BCMA/TNFRSF17" in Products
BCMA/TNFRSF17 Products
B cell maturation protein (BCMA) is a member of the TNF receptor superfamily (TNFRSF17). BCMA is expressed in immune organs and mature Bcell lines. Although some expression has been observed at the cell surface, BCMA appears to be localized to the Golgi compartment. BCMA binding to APRIL or BAFF stimulates IgM production in peripheral blood B cells and increases the survival of cultured B cells. Mature human and mouse BCMA share 86% amino acid sequence identity.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det), Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ELISA(Cap), B/N, Flow, + 1 More |
Loading...
Clone Vicky-1 was used by HLDA to establish CD designation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #Vicky-1 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #335004 |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1042037 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1004023 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #161608 |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1042028 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1039701 |
| Applications: | B/N, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1004024 |
| Applications: | ELISA, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #161616 |
| Applications: | B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1042025 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #2490D |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 2 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det), B/N, + 2 More |
Loading...