Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
83 results for "CHN 1" in Products
CHN 1 Products
CHN 1 encodes GTPase-activating protein for p21-rac and a phorbol ester receptor. It plays an important role in ocular motor axon pathfinding. Heterozygous missense mutations in this gene cause Duane's retraction syndrome 2 (DURS2). Multiple transcript variants encoding different isoforms have been found for this gene. [provided by RefSeq]
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
(20)
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
(20)
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
(2)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3A3 |
| Applications: | WB, ELISA |
(4)
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #3F8 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI2G6 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...