320 results for "HBsAg Antibodies" in Products
HBsAg Antibodies
R&D Systems offers high quality HBsAg antibodies from Novus Biologicals brand. Our HBsAg antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Tree Shrew, Viral, and Virus. Our catalog includes anti-HBsAg monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-HBsAg antibodies best suited for your ...
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1044/329 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #5C3 |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #HBsAg/7556R |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #HBsAg/7556R |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #OST 577 |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HB3 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HB5 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #HBsAg/7555R |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #HBsAg/7555R |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #Hs41 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HB11 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #Hs33 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1044/329 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #OST 577 |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HB3 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HB3 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Viral |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #HB5 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #HBsAg/7555R |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #HBsAg/7556R |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1044/329 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1044/329 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1044/329 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Virus |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1044/329 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |