Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
44 results for "TRBC1" in Products
TRBC1 Products
Predicted to enable antigen binding activity and immunoglobulin receptor binding activity. Predicted to be involved in several processes, including activation of immune response; defense response to other organism; and phagocytosis. Predicted to be located in plasma membrane. Predicted to be part of immunoglobulin complex, circulating. Predicted to be active in external side of plasma membrane.
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #5D9F1 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #5A8A10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #38C2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #JOVI.1 |
| Applications: | IHC, Flow, ICC/IF, IP, CyTOF-ready |
Loading...