Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
411 results for "IGF-I/IGF-1 Antibodies" in 产品
IGF-I/IGF-1 Antibodies
R&D Systems offers high quality IGF-I/IGF-1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our IGF-I/IGF-1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Bovine, and more. Our catalog includes anti-IGF-I/IGF-1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-IGF-I/IGF-1 antibodies ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N, ICC/IF, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #56408 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap) |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Hamster IgG Monoclonal Clone #126002 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det), Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM406 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det) |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4B12 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI4B12 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Monoclonal Clone #40017A |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #997121 |
| Applications: | B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #997211 |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #IGF1/1020 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, Func |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #SPM406 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #M23 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, Func |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #IGF1/1020 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #M23 |
| Applications: | Flow, ICC/IF, CyTOF-ready |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #IGF1/2872R |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #IGF1/2872R |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, B/N, ICC/IF |
Loading...