Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
134 results for "Ferritin" in Products
Ferritin Products
Human Luminex® Discovery Assay Best Seller
Catalog #:
LXSAHM
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #962610 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Sensitivity: | 4.709 |
| Assay Range: | 12.5 to 400 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Assay Range: | 93.8-6000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Chemical Name: | 2-[1-[4-[2-(4-Chlorophenoxy)acetyl]-1-piperazinyl]ethyl]-3-(2-ethoxyphenyl)-4(3H)-quinazolinone |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #962609 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Simple Plex |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Monoclonal Clone #18C10 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Ctrl, Simple Plex |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #39G3 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 0.65 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Assay Range: | 0.781 - 50 ng/mL (example only; lot dependent) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Non-human Primate |
| Applications: | Simple Plex |
Customize This Cartridge
Simple Plex cartridges are custom built to fit your needs. Choose from over 350 assays spanning human, mouse, rat, and non-human primate. Just select your sample type, cartridge size (16, 32, or 72 samples), and up to 8 analytes per cartridge.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #321B-7-(05) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Sensitivity: | 0.94 ng/mL |
| Assay Range: | 1.56 - 100 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Sheep |
| Sensitivity: | 0.47 ng/mL |
| Assay Range: | 0.78 - 50 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Sensitivity: | 9.38 ng/mL |
| Assay Range: | 15.63-1000 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Monkey |
| Sensitivity: | 0.04 ng/mL |
| Assay Range: | 0.15 - 10 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #962609 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #962609 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #962609 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #962609 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #962609 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #962609 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #962609 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...