Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
40 results for "Fucosyltransferase 7/FUT7" in Products
Fucosyltransferase 7/FUT7 Products
N-glycans, O-glycans and glycolipids are frequently fucosylated at terminal sites. Therefore, fucose is often part of a sugar epitope with important biological function. Well known fucose containing glycans include Lewis and ABO blood group antigens. Lewis epitopes are key elements involved in the leukocyte homing and extravasation process and thus are important for lymphocyte maturation and natural defense functions. Fucose-containing glycans also play critical roles in cell signaling and ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | CHO |
| Accession #: | Q11130 |
| Applications: | Enzyme Activity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #1C12 |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #1A12 |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #795116 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...