Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
81 results for "HIC2" in Products
HIC2 Products
Transcriptional repressor
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF, ChIP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-2F8 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-2F8 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-2F8 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-2F8 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-2F8 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-2F8 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-2F8 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-HIC2-1B1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...