Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
43 results for "MYST3" in Products
MYST3 Products
MYST3 is a component of the MOZ/MORF complex which has a histone H3 acetyltransferase activity. Histone acetyltransferase which may act as a transcriptional coactivator for RUNX1 and RUNX2
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #4D8 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
(2)
Loading...
High affinity KAT6A (MOZ) competitive inhibitor
| Chemical Name: | 2-Fluoro-N'-(3-fluoro-5-(pyridin-2-yl)benzoyl)benzenesulfonohydrazide |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
Potent and selective KAT6A and KAT6B inhibitor
| Chemical Name: | N'-(4-Fluoro-5-methyl-[1,1'-biphenyl]-3-carbonyl)benzenesulfonohydrazide |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG3 Kappa Monoclonal Clone #127A |
| Applications: | WB, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Loading...