Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
46 results for "PHF10" in Products
PHF10 Products
PHF10 contains a predicted ORF that encodes a protein with two zinc finger domains. The function of the encoded protein is not known. Sequence analysis suggests that multiple alternatively spliced transcript variants are derived from this gene but the full-length nature of only two of them is known. These two splice variants encode different isoforms. A pseudogene for this gene is located on Xq28. [provided by RefSeq]
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | Wheat germ |
| Applications: | WB, ELISA, AP, MA, PAGE |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-PHF10-2A10 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, ICC/IF, IP, + 1 More |
Loading...