Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
164 results for "STIM1 Antibodies" in Products
STIM1 Antibodies
R&D Systems offers high quality STIM1 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our STIM1 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Bovine, and Canine. Our catalog includes anti-STIM1 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-STIM1 antibodies best suited for your needs ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #5A2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Canine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, Simple Western, Mycoplasma |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CDN3H4 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #705111 |
| Applications: | KO, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #705129 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1Z7E3 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB2415 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Mycoplasma |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #705111 |
| Applications: | KO, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #705111 |
| Applications: | KO, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #705111 |
| Applications: | KO, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #705111 |
| Applications: | KO, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #705111 |
| Applications: | KO, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #705111 |
| Applications: | KO, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #705111 |
| Applications: | KO, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #705111 |
| Applications: | KO, WB |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S07-9F9 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #705129 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #705129 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #705129 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #705129 |
| Applications: | IHC |
Loading...