Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
221 results for "Troponin C (cardiac) Antibodies" in Products
Troponin C (cardiac) Antibodies
R&D Systems offers high quality Troponin C (cardiac) antibodies from Novus Biologicals brand. Our Troponin C (cardiac) antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and Immunoprecipitation. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, and Cynomolgus Monkey. Our catalog includes anti-Troponin C (cardiac) monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies....
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Cynomolgus Monkey |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Cynomolgus Monkey |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ELISA, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Porcine |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #C5 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #1F8-A9 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1283 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #8Z4V9 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #7B9cc |
| Applications: | WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Cynomolgus Monkey |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Cynomolgus Monkey |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ELISA, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI5H3 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...