Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
707 results for "BCMA/TNFRSF17" in 产品
BCMA/TNFRSF17 Products
B cell maturation protein (BCMA) is a member of the TNF receptor superfamily (TNFRSF17). BCMA is expressed in immune organs and mature Bcell lines. Although some expression has been observed at the cell surface, BCMA appears to be localized to the Golgi compartment. BCMA binding to APRIL or BAFF stimulates IgM production in peripheral blood B cells and increases the survival of cultured B cells. Mature human and mouse BCMA share 86% amino acid sequence identity.
Human Luminex® Discovery Assay Best Seller
Catalog #:
LXSAHM
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Det), Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q6PE46 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ELISA(Cap), B/N, Flow, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Simple Plex |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q02223.2 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Assay Range: | 31.2-2000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #Vicky-1 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, ICC/IF, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | NP_035738 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #335004 |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1042037 |
| Applications: | Flow, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1004023 |
| Applications: | IHC, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #161608 |
| Applications: | WB, B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Ctrl, Simple Plex |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1042028 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1039701 |
| Applications: | B/N, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Cynomolgus Monkey, Rhesus Macaque |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | XP_005591343 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Assay Range: | 78.125-5000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 10.8 pg/mL |
| Assay Range: | 31.3-2000 pg/mL (Cell Culture Supernates, Serum, EDTA Plasma, Heparin Plasma, Saliva, Urine) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1004024 |
| Applications: | ELISA, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q6PE46 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #161616 |
| Applications: | B/N |
Loading...