Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
209 results for "Carbonic Anhydrase II/CA2" in 产品
Carbonic Anhydrase II/CA2 Products
Carbonic anhydrases catalyze the reversible reaction of CO2 + H2O = HCO3- + H+, which is fundamental to many processes such as respiration, renal tubular acidification and bone resorption. Human members of the CAs are secreted (CA6), membrane-bound (CA4, 9 to 12 and 14), cytosolic (CA1 to 3, 7, 8 and 13) or mitochondrial (CA5A and 5B). Some CAs may serve as markers for tumors and hypoxia. A subset of CAs lack CA activity due to point mutations but retain esterase function.
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #322706 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Accession #: | P00918 |
| Applications: | Enzyme Activity |
Loading...
| Reactivity: | Human, Bovine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Chemical Name: | N1-(3-Chloro-1H-indol-7-yl)-1,4-benzenedisulfonamide |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #11A2-R |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Alternate Names: | Topamax |
| Chemical Name: | 2,3:4,5-Bis-O-(1-methylethylidene)-β-D-fructopyranose sulfamate |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Chemical Name: | 4-(5-Methyl-3-phenylisoxazol-4-yl)benzenesulfonamide |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Chemical Name: | N-[5-(Aminosulfonyl)-1,3,4-thiadiazol-2-yl]acetamide |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Chemical Name: | 6,7,8,9,10,11-Hexahydro-6-oxobenzo[b]cyclohepta[d]pyran-3-yl sulfamate |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #003 |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Chemical Name: | 4-(Aminosulfonyl)-N-[12-[[2-(2,6-dioxo-3-piperidinyl)-2,3-dihydro-1,3-dioxo-1H-isoindol-4-yl]amino]dodecyl]benzamide |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Sensitivity: | 0.94 ng/mL |
| Assay Range: | 1.56 - 100 ng/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #322706 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #322706 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #322706 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #322706 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #322706 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #322706 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #322706 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #322706 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Loading...