Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
223 results for "ERK2" in 产品
ERK2 Products
ERK1 and ERK2 (also known as MAPK3 and MAPK1) are 44 and 42 kDa Ser/Thr kinases, respectively. They are part of the Ras-Raf-ERK signal transduction cascade often found downstream of growth factor receptor activation. ERK1 and ERK2 were initially isolated and cloned as kinases activated in response to insulin and NGF. They are expressed in most, if not all, mammalian tissues. Dual threonine and tyrosine phosphorylation activate both ERKs, at Thr202/Tyr204 for human ERK1 and Thr185/Tyr187 for ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | mIF, IHC, WB, Flow, Simple Western, + 1 More |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Assay Range: | 469-30000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #269434 |
| Applications: | WB, Flow, ICC/IF, Simple Western, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #216703 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #631122 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI6E5 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI6E5 |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #798508 |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Accession #: | NM_002745 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Alternate Names: | Doramapimod |
| Chemical Name: | N-[3-(1,1-Dimethylethyl)-1-(4-methylphenyl)-1H-pyrazol-5-yl]-N'-[4-[2-(4-morpholinyl)ethoxy]-1-naphthalenyl]urea |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Assay Range: | 78.1-5000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2K9N9 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
Loading...
| Chemical Name: | 5-(2-Phenyl-pyrazolo[1,5-a]pyridin-3-yl)-1H-pyrazolo[3,4-c]pyridazin-3-ylamine |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #4C11 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #10C7 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-MAPK1-1D1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #PCRP-MAPK1-1D1 |
| Applications: | ELISA, Flow, ICC/IF, IP, MA |
Loading...
| Alternate Names: | VX 11e |
| Chemical Name: | 4-[2-[(2-Chloro-4-fluorophenyl)amino]-5-methyl-4-pyrimidinyl]-N-[(1S)-1-(3-chlorophenyl)-2-hydroxyethyl]-1H-pyrrole-2-carboxamide |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #191801 |
| Applications: | KO, IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #RM483 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | KO, IHC, WB |
Loading...