Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
412 results for "IL-22" in 产品
IL-22 Products
IL-22 (Interleukin-22) is a cytokine that induces the production of reactive oxygen species, IL-6, IL-10, and TNF-alpha as well as neutrophil infiltration during inflammation. It also supports the integrity of epithelial barriers and induces epithelial cell proliferation during wound healing. IL-22 signals through a receptor complex consisting of IL-22 R and IL-10 R beta. IL-10 R beta is a shared component of the receptor complexes for IL-10, IL-26, IL-28, and IL-29. IL-22 additionally binds to IL-22BP which blocks the interaction of IL-22 with IL-22 R.
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Accession #: | Q9GZX6 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Source: | E. coli |
| Accession #: | Q9JJY9 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Sensitivity: | 5.8 pg/mL |
| Assay Range: | 15.6-1000 pg/mL (Cell Culture Supernates, Serum, EDTA Plasma, Heparin Plasma, Urine) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Sensitivity: | 8.2 pg/mL |
| Assay Range: | 15.6-1000 pg/mL (Cell Culture Supernates, Serum, EDTA Plasma, Heparin Plasma) |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Assay Range: | 31.2-2000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Assay Range: | 31.2-2000 pg/mL |
| Applications: | ELISA |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | Simple Plex |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #142928 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Applications: |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, B/N, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #142906 |
| Applications: | ELISA(Cap) |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #142928 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #142928 |
| Applications: | B/N, Flow |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: |
Build your own Luminex Assay with our Luminex Assay Customization Tool
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #140301 |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Loading...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #8F11E2 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #8F11E2 |
| Applications: | IHC, WB |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #140301 |
| Applications: | Flow |
Loading...
| Reactivity: | Rat |
| Source: | E. coli |
| Accession #: | Q198B4 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | HEK293 |
| Accession #: | Q9GZX6.1 |
| Applications: | Bioactivity |
Loading...
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #924324 |
| Applications: | B/N |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #142938 |
| Applications: | WB |
Loading...