Having trouble trying to find the right product? Chat with our scientists below - we're here to help!
50 results for "Kir6.1" in 产品
Kir6.1 Products
The Kir6.1 (KCNJ8) gene is essential in membrane function as it encodes an inward-rectifier potassium channel protein that is 424 amino acids long and has a mass of nearly 48 kDA. Dysfunctions in the Kir6.1 gene may be a cause of J-wave syndromes and sudden infant death syndrome (SIDS). Research is investigating its role in various diseases such as retinitis, hypoxia, pancreatitis, myocardial infarction, spasticity, leiomyoma, acute myocardial infarction, and prinzmetal angina. The Kir6.1 gene ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Alternate Names: | Glyburide |
| Chemical Name: | 5-Chloro-N-[2-[4-[[[(Cylcohexylamino)carbonyl]amino]sulphonyl]phenyl]ethyl]-2-methoxybenzamide |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Applications: | WB |
Loading...
| Chemical Name: | α-[4-(1,1-Dimethylethyl)phenyl]-4-(hydroxydiphenylmethyl)-1-piperidinebutanol |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
Loading...
| Alternate Names: | RS 43285 |
| Chemical Name: | N-(2,6-Dimethylphenyl)-4-[2-hydroxy-3-(2-methoxyphenoxy)propyl]-1-piperazineacetamide dihydrochloride |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Chemical Name: | 6-(1-Piperidinyl)-2,4-pyrimidinediamine 3-oxide |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Alternate Names: | BRL 38227 |
| Chemical Name: | (3S,4R)-3,4-dihydro-3-hydroxy-2,2-dimethyl-4-(2-oxo-1-pyrrolidinyl)-2H-1-benzopyran-6-carbonitrile |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Alternate Names: | AG-EE 623ZW |
| Chemical Name: | 2-Ethoxy-4-[2-[[(1S)-3-methyl-1-[2-(1-piperidinyl)phenyl]butyl]amino]-2-oxoethyl]benzoic acid |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Alternate Names: | A-4166,Senaglinide |
| Chemical Name: | N-[[4-(1-Methylethyl)cyclohexyl]carbonyl]-D-phenylalanine |
Loading...
| Chemical Name: | 1-[(4-Methyl-2-thiophen-2-yl-1,3-thiazol-5-yl)methyl]-3-thiophen-2-ylurea |
| Purity: | ≥98% |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | WB |
Loading...
| Reactivity: | Human |
| Source: | E. coli |
| Applications: | AC |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S366-60 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Loading...